غم و شادی ِکوچیک و بزرگ

 

 

 

 

 

 

(این) می خواند:

 

 

.......نازنین دل، زندگی خوب و مهربونه
عطر و بوش همین غم و شادی ِکوچیک و بزرگمونه ..

 

یادم می آید به همه شادیها و غمهای بزرگ و کوچک این روزهام. به اینکه برادرم را دو سال و نیم است که ندیده ام. به اینکه شیکاگو برف آمده و پروژه شیکاگو که قرار بود قبل از فصل سرما تمام شود هنوز تمام نشده و کارگرهایی که مجبورند به علت برنامه ریزی بد ما مهندسها توی برف و سرما کار کنند. به اینکه دلار گران شده است. به اینکه بیماری مادربزرگم دارد بهتر می شود. به اینکه مادرم این روزها کنارم هست برایم غذا می پزد و لوسم می کند. به اینکه هر روز صبح قبل از رفتن من و آقای همسایه توی پارکینگ به هم لبخند می زنیم . به اینکه هر روز به من میگوید "روز خیلی خوبی داشته باشی" به اینکه امتحان نظام مهندسی اینجا را قبول شدم. به اینکه دلم برای دخترخاله هام خیلی تنگ شده است. به اینکه نمی دانم در این اوضاع و احوال اقتصادی دنیا و مهاجرت و سرزمین مادری چطور باید به فکر روزهای بازنشستگی باشم. به اینکه یادم نرود همه صورت حسابها را به موقع پرداخت کنم. که همه فرمها را همیشه بخوانم قبل از اینکه امضایشان کنم.

به عطر و بوی زندگی فکر میکنم. به اینکه در نزدیکی سی و سه سالگی هنوز پرم از آرزو.که هنوز نمی دانم کلا چرا اینجام و قرار است چه کار کنم و به اینکه زندگی با همه شادیها و غمهای کوچک و بزرگش چه عطر و بوی دلنشینی دارد.

مثل مادرم وقتی دلش از بد اخلاقی های من می گیرد و بعد من بغلش می کنم که یادش نرود چقدر دوستش دارم. مثل پدرم که همیشه پشتم ایستاده تا من یادم نرود عطر زندگی را بو بکشم . و مثل تو که همه دلخوشیهای یک سال گذشته ام بودی و همه امید زندگی آینده.

امروز وقتی کنار هم نشسته بودیم قهوه دوست داشتنی مان را بو می کشیدیم و به خوشیهای کوچکمان می خندیدیم و نگران آینده مان بودیم و نگران پول و مسئولیت و کار و سلامتیها من ته چشمهات را دیدم که داشت به دل من می گفت :

".نازنین دل، زندگی خوب و مهربونه
عطر و بوش همین غم و شادی ِکوچیک و بزرگمونه ..
"/ 8 نظر / 27 بازدید
محمد

سلام اون قسمت " به اینکه دلم ... " من را یاد نوشته شریعتی که می گفت : "همه ی مصدر های زندگی من " انداخت[گل]

کودک آبی

آی بانو آی بانو که چقدر می فهممت...

فریبرز

. . . . . . . . . . . . خوب

منیر

سلام! تقدیم به بهترین دوستم! ══════════════ ೋღ☃ღೋ ═══════════════╗ ☼ اینــــو رو دیـوار دوستـــــــــای خوبـــــــت که دوسشون داری بـــزار ☼ ╚══════════════ ೋღ☃ღೋ ═══════════════╝ منتظر حضور گرمت در وبلاگم هستم ...

Amin

congralutation for passing PE exam i did it four times but icouldnt pass it yet

بانوی ایرانی

بانوي عزيز ايا ميدانيد پرتال زنان ايران در حال حاضر با هزاران بحث و مطلب و سرگرمي متفاوت در دسترس شما هست و ميتوانيد از اين مطالب به راحتي و با عضويت رايگان استفاده کنيد...از شما دوست خوبمان ميخواهيم در جهت رشد بانوان در دنيا مجازي ما را لينک کنيدو به ما بپيونديد. بانوي ايراني

آزاده

مثل همیشه قشنگ - مثل همیشه با احساس- دلم کلی برات تنگ شد نیلو