من رسما اعلام می کنم از اقتصاد جهان-آمریکا-ایران -خانواده -شخصی کلا چیز زیادی حالیم نمی شود.کلا هر وقت مسائل ربط پیدا می کند به در کنار هم گذاشتن چیزهایی که نقیض همند من کاملا بی جواب می شوم.

من می دانم آدمها باید تا توان دارند خوب کارکنند. ولخرجی نکنند. پولشان را در راه های آینده دار مثل تحصیل یا سرمایه گذاری خرج کنند.مهربان باشند. برای پیشامدهای غیر منتظره پول نگه دارند. برای روزهای پیری پول پس انداز کنند . تا اینجای کار مشکلی ندارد.

قضیه وقتی سخت می شود که آدمها هم باید محافظه کار باشند هم ریسک کنند. باید مالیات بدهند ولی زیر مالیات فرار کنند. باید وام بگیرند ولی بدهی نداشته باشند.طلا بخرند ولی مراقب باشند طلا ارزان نشود . طلا نخرند چون برای اقتصاد خیلی بد است و باید پولت در جریان باشد.

من قبول دارم اقتصاد کاملا برمبنای ریاضیات است و من به عنوان یک مهندس نباید این حرفها را بزنم ولی حقیقتا قبول کنید برای یک مهندس که علاقه به جامعه شناسی و ادبیات دارد خیلی سخت است که قبول کند اینها واقعا مفاهیم واقعیند!

/ 17 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فریبرز

دروغ گو

فریبرز

دروغ گو..............

فریبرز

برو نوشته های 2/2/1386 خودتو بخون......................... شاید بفهمی که آدمی هستی که به حرفای که میزنی هیچ اعتقادی نداری.....

زهره

ما منتظر نوشته های نیلوفرانه هستیم .انتظار بیش از این جایز نیست !!!!!!!!!

مريم مامان رايا

چرا نمي نويسي ؟[ناراحت]

امید

چرا جواب فریبرز را به فارسی ندادید تا آدمهای کم سوادی مثل من هم جواب شما را خوب بفهمیم

ناناز

[قهقهه]امید جون به دل نگیر چون ایشون جو گرفته هستند!! نیلوفر خانم انگلیسی جواب دادنت تو حلق همه خواننده هات

ناناز

یعنی اینطور بگم: انگلیسیت تو حلقمون[قهقهه]

ناناز

شوخی کردم نیلو جون

خانم مهندس

با فریبرز موافقم منم خوندم اونارو!!!!! خ عوض شدی ولی سخته منم شاید عوض شم نمی دونم!! خدا ب دادم برس!!