زندگی خیلی آمریکایی !

چهره اول:

1- ساعت یک بعد از نیمه شب نشسته ای روی تخت تکیه داده ای به دیوار زانوهات را جمع کرده ای و لب تاب را گذاشته ای روش. داری اخبار ایران را می خوانی که یک ماشین با صدای آهنگ خیلی بلند از زیر  پنجره رد می شود .تو می شنوی: "سوسن خانوم ... ابرو کمون..."

2-فکر می کنی دلت هوس نان و پنیر تازه کرده است. می روی "سوپر ارواین" نان سنگک داغ تازه می خری با پنیر تبریز. ریحون و خیار و گوجه هم هست.

3-با دوستانتان دور هم جمع شده اید. شام کباب کوبیده با گوجه خورده اید و دسر بستنی سنتی ایرانی با فالوده.

4-در یک جلسه مهم کاری سرحساب می شوید که همه شرکت کننده فارسی هم بلدند. متعجب می شوید که کلا چرا دارید به انگلیسی حرف می زنید؟!

______

چهره دوم:

1-برای گرفتن قهوه صبحگاهی وارد استارباکس نمی شوی. می روی توی "درایور ترو" ( صف ماشینها که از دریچه مخصوص فهوه شان را سفارش می دهند و می گیرند و میروند بدون اینکه از ماشین پیاده شوند.

2-صبحها اخبار دنیا را از رادیو ملی آمریکا گوش می کنی و برای شروع برای "فرش ایر" (اینجا )لحظه شماری می کنی.

3- هر روز صندوق پستیت را چک میکنی و حتما توش یک صورت  حساب پیدا می کنی.

4- عاشق "داستانهای مردم" آمریکا هستی. عاشق اینها دقیقا.

 

 

/ 7 نظر / 103 بازدید
باجنبه ها

باجنبه ها! با سلام خدمت دوست عزيزم، شما براي ثبت نام و حضور در جمع صميمي باجنبه ها دعوت شديد، لطفا با حضور خود ما را خوشحال نموده و وجود خود بهره مند فرماييد. انجمن باجنبه ها،مکاني براي تفريح و سرگرمي + فرهنگ و علم آموزي براي بازديد: www.bajanbeha.ir براي ثبت نام: http://bajanbeha.ir/register.php

نیلوفر عزیز کلام زیبایت خیلی به دل نشست طوریکه ته دلم رو قلقلک داد . شاد باشی و عاشق

مریم

ای بابا شما هم خوشین ها. اونی که نوشتی رندگی کالیفرنیایی بود نه آمریکایی! من دارم یه ماه دیگه میام اون ورا. یکی از دوستهام ارواین درس میخونه. اونم فرزانگانیه. اگه پایی باشی یه قرار میذاریم هم رو ببینیم. اینجا که من زندگی میکنم آدمی که دلت بخواد باهاش حرف بزنی کم یابه!

زهره

آخه من نمی دونم چرا اینقدر دوست دارم نیلوفر جون ..نمی دونم اخه میشه یه نفریو که اصلا ندیدی فقط از روی نوشته هاش اینقدر دوست داشته باشی ؟این هم از معجزات قرن ماست ...من چقدر خوشبختم که در این قرن بدنیا اومدم ...وچقد ر خوشحالم که تورو کشف کردم دوست نادیده ام .......

وفا

ازکسانیکه از من مـــــــــــتنفرند سپاسگزارم. ، آنها مرا قویتر میکنند از کسانیکه مرا دوســـــــــــــــــــــت دارند ممنونم،آنان قلب مرا بزرگتر میکنند. ازکسانیکه مرا ترک میکنند متشـــــــــــــکرم،آنان بمن می آموزند که هیچ چیز تا ابد ماندنی نیست . از کسانیکه با من مـــــیمانند سپاسگزارم، آنان بمن معنای دوست واقعی را نشان میدهند.

نیلوفر

هم اسم خو د ت ام وباید بگم عالی بود[تایید]