مشکلات خوب

ساعت هشت بعد از یک روز بلند کاری شلوغ و پر دردسر، رسیده ام خانه . خانه کوچکی که یک سال و نیم است ساکنش هستم و این روزهاش شده پر از جعبه. باورم نمی شود در همین مدت زمان کوتاه این خانه کوچک این قدر کتاب توی خودش جا داده باشد. اینهمه خرده ریز. نه انگار که یک سال و نیم پیش من بودم و دو چمدان بیست و سه کیلویی. وسط جعبه ها نشسته ام درس می خوانم برای امتحان و برای استراحت می روم سراغ کرایه کردن وانت و وصل کردن اینترنت خانه جدید و سر کله زدن با صاحبخانه جدید و مدیر ساختمان جدید. همان طور که جعبه کفشهام را چسب می زنم و حواسم هست باقی مانده عدس و نخود لوبیاها را یادم نرود، یاد کارهای شرکت می افتم و دفترچه یادداشت کارم را بیرون می آورم تا به لیست کارهای نکرده یک ردیف اضافه کنم. کیفم این روزها دو دفتر یادداشت دارد. هر دوش پر از لیست کارهایی که باید انجام شود. یکی مال کار است دیگری مال درس و زندگی . لیست را مرور می کنم و می بینم هنوز کاری که قرار بوده برای استادم انجام بدهم نا تمام مانده است. هنوز آرایشگاه نرفته ام و هنوز ملافه ها را برای خانه جدید نشسته ام. یاد حرف رئیسم می افتم که می گوید: لیست بلند کارهای نکرده ، جزء" مشکلات خوب"زندگی است.

همه این روزها برایم تجربه های جدید است. زندگی تنهایی و مشکلات اداره مهاجرت و درس و کار همگی از من انسان قوی تری ساخته است. حالا انگار بهتر می فهمم "مشکل خوب" یعنی چه. مشکلات خوب مال آن قسمت از زندگی است که سالمی، قوی و سرحالی وکلی کار نکرده داری. مشکلات خوب مال زمانی است که وقتی به لیست کارهای نکرده ات نگاه می کنی برای همگیشان راه حل خوبی داری.کلا می دانی مشکلات کی و چطور "خوب" می شوند؟ وقتی مسئولیت زندگیت را بی کم و کاست خودت قبول کنی ، بقیه را دوست داشته باشی و خالصانه در زندگیت را به رویشان باز کنی تا کمکت کنند. بی منت و توقع.

پی نوشت:

مدیر ساختمان جدید که یک پیرمرد آمریکایی است می گوید نمی توانم روز یک شنبه اسباب کشی کنم. می گوید خودش باید باشد تا ببیند آسانسور را خراب نمی کنم. و یک شنبه ها روز تعطیلیش است. بعد ادامه می دهد:"کلا خانوم یک شنبه ها که روزهای خداست. باید بروی کلیسا. اصولا حق نداری اسباب کشی کنی"

/ 11 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی

امیدوارم سرحالی ات.منظورم خل بازی از سرحالی است بدست بیاری.مثل قدیم ها که چقدر همه دور هم خل و چل بودیم.شاید الان بزرگ شده باشیم.این غم نباشد و من اشتباه کنم ولی دلم خل بازی میخواهد

رها

سلام خانه جدید مبارک ....امیدوارم کارهات خوب پیش بره ...

اردشیر بابکان

درود بر شما دوست عزیز اگر علاقه دارید من در وبلاگم مطلب کوتاهی درباره پیروزی نهایی راستی بر دروغ(فرشکرت frash kart) از دیدگاه زرتشت نوشتم لطفا" اگر علاقه دارید آن مطلب را بخوانید و دیدگاهتان را بیان کنید با تشکر از شما دوست عزیز[گل]

ترنم

زندگی اگر نام آسانی داشت دیگر بر زمین تلاش معنای خود را از دست می داد و در آسمان رنگین کمان! موفق باشی[گل]

محمد

سلام این دید شما به مشکلات خیلی خوبه! دقیقا برعکس من هست[ناراحت]

مرتضی

سلام دوست عزیز به طور اتفاقی با وبلاگ شما آشنا شدم . وبلاگ با حال و قشنگی داری من اخیرا چند اسکرین سیور بسیار زیبای کاملا ایرانی با مشخصات زیر طراحی کرده و جهت دانلود رایگان در وبلاگ خودم گذاشته ام در صورت تمایل می توانید لینک دانلود آنها را در وبلاگتان بگذارید و به کاربران خود هدیه کنید . در ضمن می توانیم با هم تبادل لینک داشته باشیم. مشخصات اسکرین سیورها : اسکرین سیور زیبای ایرانی همراه با ترنم دلنشین آبشاران - آواز پرندگان- گردش ماهی ها-نمایش ساعت و موسیقی ملایم ایرانی با قابلیت نصب وحذف آسان و قابل تنظیم بر اساس سلیقه کاربر بهار باشید.

مرتضی

سلام دوست عزیز به طور اتفاقی با وبلاگ شما آشنا شدم . وبلاگ با حال و قشنگی داری من اخیرا چند اسکرین سیور بسیار زیبای کاملا ایرانی با مشخصات زیر طراحی کرده و جهت دانلود رایگان در وبلاگ خودم گذاشته ام در صورت تمایل می توانید لینک دانلود آنها را در وبلاگتان بگذارید و به کاربران خود هدیه کنید . در ضمن می توانیم با هم تبادل لینک داشته باشیم. مشخصات اسکرین سیورها : اسکرین سیور زیبای ایرانی همراه با ترنم دلنشین آبشاران - آواز پرندگان- گردش ماهی ها-نمایش ساعت و موسیقی ملایم ایرانی با قابلیت نصب وحذف آسان و قابل تنظیم بر اساس سلیقه کاربر بهاری باشید.

فرانک

نیلوفر جان وبلاگ شما رو یکی از دوستان معرفی کرد و من خیلی خوشخالم که با وب شما آشنا شدم و من یه وبلاگ دارم که خاطرات دخترم رو می نویسم با اجازه اتون لینکتون کردم .تا بیام و مطالب پر بارتون رو بخونم