توصيه های يک معلم دينی

خانه خاله:

دختر خاله کوچک٬از راه مدرسه رفته خانه دوستش.پسرخاله کنکوری کلاس اضافه دارد و تا ديروقت در مدرسه می‌ماند.دختر خاله ۱۵ ساله٬ دفتر و کتابها را روی ميزناهارخوری پخش کرده و مثل يک بچه فوق العاده درسخوان درحال حل مسائل رياضی است. شوهرخاله ٬جلوی تلويزيون٬درحالی که کنترل را در دست گرفته است ٬در مبل فرو رفته است. خاله ٬ مانتو و روسری اش را پوشيده و از اتاق بيرون می‌آيد و در حالی که کفشش را می‌پوشد خطاب به شوهرخاله می‌گويد: من يه دو ساعتی می‌رم مجلس ختم پدر دوستم. دختر خاله ۱۵ ساله هراسان سرش را بلند می‌کند و به خاله می‌گويد: شما برين که من با بابا تنها می‌شم توی خونه! .خاله درحالی که ديرش شده است متعجب به دختر خاله نگاه ميکند که : خب آره! .دختر خاله حق به جانب٬ می‌گويد: نميشه! معلم دينيمون گفته شما ديگه بزرگ شدين و نبايد توی خونه با باباهاتون تنها بمونين!!!!! . قيافه شوهرخاله و خاله بعد از شنيدن اين حرف توصيف شدنی نيست.

توضيح: اينکه دخترخاله ۱۵ ساله بنده چرا بايد اينقدر حرفهای معلم دينی اش را جدی بگيرد يک مسئله شخصی و مربوط به تربيت خاله نازنين بنده است .اما توصيه معلم دينی به يک سری دختر ۱۵ ساله به گمانم يک مسئله کاملا ملی است!

 

/ 5 نظر / 5 بازدید
محقق

سلام . می دونم ارتباطی با نوشته شما پیدا نمی کنه. اما بخاطر يه تحقيق ممنون می شم در اين وبلاگ به يک سوال جواب بديد. lebasshab.blogfa.com

shirin

برای پست قبلت اينجا کامنت ميذارم. اشکالی که نداره؟! ۱۰ سال از زمانی که کليدر رو خوندم ميگذره. توی اين مدت کتابهای زيادی رو خوندم ولي هنوز هم کليدر يه چيز ديگه ست برام. از اينکه يه متن ديدم که در اين باره نوشته شده و یه نفر دیگه هم مثل من شیفته گل محمد شده اينقدر ذوق کردم که تصمیم گرفتم احساسم رو برات بنویسم.

ریحانه

ببين اين خيلی مسئله زشتیه. من فکر می کنم اول بايد مطمئن بشويد که دخترخاله ات اشتباه نکرده و بعد حتما با مدير مدرسه تماس بگيريد. چون تا جايی که من می دانم حتی در مدارس مذهبی هم چنين چيزهايی به بچه ها ياد نمی دهند.

فراز

خب ديگه گل بود به سبزه هم آراسته شد! در ضمن سلام! من هر روز اينجا رو ميخونم. با اين کار دو نشون ميزنم: هم از وضع مملکتم با خبر ميشم هم از خانواده عزيز ترين دوستم که به عبارتی همون همسر مبارک شماست! به اميد ديدار

Niloofar

مرسی فراز جان ...به پوپک سلام برسان.ما هم به اميد ديدار شما هستيم!